Druhá Noc s Andersenem

28.03.2018 , Datum akce: 18.03.2018

V Neveklově proběhla již podruhé Noc s Andersenem. K této celonárodní a dokonce i mezinárodní akci se přidala YMCA Neveklov již podruhé. Zájem dětí byl velký a díky velmi dobré spolupráci se Základní školou Jana Kubelíka Neveklov mohla akce proběhnout v prostorách školy.

Druhá Noc s Andersenem

Noc s Andersenem ve škole strávilo 33 dětí z prvního stupně. Sešly se v pátek v 18 hodin večer a jako první úkol je čekala pátrací hra, během které postupně objevovaly indicie, které je dovedly k obsahu tajemného zakódovaného kufru a ke kódu k jeho otevření. Kódem bylo číslo 1918, protože součástí programu bylo i připomenutí historie a stého výročí založení Československa.

Po této námaze byla připravena večeře – toasty, ovoce, zelenina a pití. Program po večeři začal čtením a následovaly soutěže týmů. Soutěžní úkoly byly rozmanité a některé i dost složité – doplňování veršů v básni, seřazení prezidentů republiky od roku 1918 do současnosti, poslouchání písně a hledání pojmů, sestavení životopisu Tomáše Garrigue Masaryka, poznávání osobností české historie i současnosti… Na závěr se děti podívaly na několik příběhů z Dějin udatného českého národa.

Překvapením večera byla návštěva neveklovského pana starosty ing, Jana Slabého, který přišel dětem popřát dobrou noc, zahrál večerku na lesní roh a připomenul, jak je i pro něj čtení důležité.

Nastal čas jít spát a uspat 33 dětí byl stejně jako v loňském roce velmi náročný úkol. Ono také spát ve sborovně je opravdu neobvyklý zážitek. Po ránu jsme si dali výbornou snídani – rodiče účastníků napekli výborné buchty, perníky, koláče i dort. Stihli jsme ještě několik soutěží i her a slavnostní zakončení.

Děti si odnesly nečekané zážitky, pořadatelé únavu a všichni hlavně radost z akce, která se povedla, má smysl a vede děti ke čtení. 

 

Archiv aktualit

AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

25.07.2014

Kurz paličkování

Zveme zájemce na kurz paličkování. Pokud máte zájem, přihlašte se prosím na e-mail neveklov@ymca.cz.

 

25.09.2012

Mateřské centrum

Nový dopolední program v Mateřském centru.

Od září 2012 můžete každou středu dopoledne navštívit v MC volnou hernu (od 9 hodin) i Výtvarníček pro rodiče s nejmenšími dětmi (od 10:30) hodin.

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Pelhřimov, Růžová 82, Pelhřimov
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,